Запитання - відповідь
- Що робити у випадку, якщо Ви поштою або по телефону отримали від ТДВ «Інтер-Ріск Україна» вимогу сплатити борг?
Що робити у випадку, якщо Ви поштою або по телефону отримали від ТДВ «Інтер-Ріск Україна» вимогу сплатити борг?
Не панікувати! Це добре, що до Вас звернулась компанія «Інтер-Ріск Україна», а не суд або державний виконавець. Це означає, що кредитор має намір домовитись з Вами про добровільне врегулювання існуючої заборгованості, перш ніж по справі буде розпочато судове та виконавче провадження. На цьому етапі боргом управляє ТДВ «Інтер-Ріск Україна». У співробітника ТДВ «Інтер-Ріск Україна» Ви можете отримати інформацію про розмір заборгованості, юридичні підстави її стягнення, спільно з ним розробити шляхи/варіанти погашення існуючої заборгованості. Приписи про погашення заборгованості видаються в більш ніж 94% випадків, а отримання позитивного рішення суду займає в середньому 6 тижнів. Для Вас це означає, що борг буде збільшений з урахуванням витрат на судове та виконавче провадження і буде стягнутий у примусовому порядку із залученням державних виконавчих органів.Чи можливо уникнути стягнення заборгованості за взятий кредит?Чи можливо уникнути стягнення заборгованості за взятий кредит?
Заборгованість - це не клеймо, а тимчасові труднощі. Уникати контактів із кредитором - не вигідно. Спільно з Вами ми розробимо нові умови погашення заборгованості, які задовольнятимуть як кредитора так і Вас. Борги, які передаються в роботу ТДВ «Інтер-Ріск Україна», є безспірними, і в разі їх непогашення у добровільному порядку, будуть передані на вирішення до суду. Українське законодавство дозволяє пред’являти виконавчий лист скільки завгодно разів до моменту виконання рішення, тому не варто розраховувати, що непогашений борг колись буде анульований. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом. Обов’язково врахуйте, що за час Вашого ухилення від погашення боргу сума боргу буде тільки зростати!Чи можуть відібрати квартиру у рахунок погашення боргів по кредиту?Чи можуть відібрати квартиру у рахунок погашення боргів по кредиту?
Якщо позичальник відмовляється добровільно погашати борг, не йде на мирний діалог і компроміси з кредитором- квартира може бути продана чи передана у власність кредитору (стягувачу) у межах звернення стягнення на нерухоме майно боржника під час процедури виконавчого провадження по виконанню рішення суду про стягнення боргу. У разі, якщо квартира є предметом іпотеки - відповідно до ч. 3 ст. 33 Закону «Про іпотеку» передбачено звернення стягнення на предмет іпотеки на підставі: 1) рішення суду, 2) виконавчого напису нотаріуса або 3) згідно з договором про задоволення вимог іпотекодержателя (тобто шляхом позасудового врегулювання). Право вибору конкретного способу звернення стягнення на предмет іпотеки покладається на іпотекодержателя. Положення ч. 1 ст. 11 Закону №898-IV, яким установлена відповідальність майнового поручителя перед іпотекодержателем за невиконання боржником основного зобов’язання виключно в межах вартості предмета іпотеки, передбачає право кредитора стягнути непокриту предметом іпотеки суму боргу з боржника у разі, якщо вартість іпотечного майна є меншою від заборгованості за основним зобов’язанням.Що робити, якщо Ви визнаєте борг, готові його оплачувати частинами і хочете обговорити варіанти погашення?Що робити, якщо Ви визнаєте борг, готові його оплачувати частинами і хочете обговорити варіанти погашення?
Наш співробітник передасть відповідну інформацію кредитору. Якщо труднощі з внесенням чергового платежу виникли з поважної причини, то, як правило, кредитор йде назустріч своєму клієнтові і може змінити графік платежів, зменшити суму щомісячного платежу, тощо. Переговори - це оптимальне та найкраще рішення в даній ситуації. Дуже важливо не панікувати. Навпаки, варто мобілізувати всі свої сили і шукати вирішення проблеми - воно в будь-якому випадку є завжди. Сплатити заборгованість все одно доведеться, і краще робити це зараз, ніж заганяти себе в ще більші борги.Чи можу я звернутися до юриста або адвоката для захисту моїх прав перед кредитором?Чи можу я звернутися до юриста або адвоката для захисту моїх прав перед кредитором?
Це є Ваше беззаперечне право звертатися за юридичною допомогою. Але слід врахувати той фактор, що за послуги юриста чи адвоката прийдеться заплатити чимало коштів, які могли б піти на безпосереднє погашення кредиту і звільнення Вас від боргових зобов’язань перед кредитором. Основною метою звернення до юриста за допомогою є спроба захисту своїх прав та недопущення їх порушення. Будь-які дії, які вчиняються ТДВ «Інтер-Ріск Україна» у процесі роботи, завжди знаходяться у правовому полі. Ми завжди турбуємось за дотриманням та захистом прав як наших Клієнтів, так і боржників. Спеціалісти нашої компанії завжди готові надати Вам інформацію стосовно можливих шляхів розвитку подій відносно Вашої заборгованості з урахуванням норм чинного законодавства та загальної практики судів та органів виконавчої влади, а також інформацію щодо стану заборгованості та шляхів її погашення.
Поради боржнику
Не вдаватися у паніку
У більшості випадків, коли фінансова ситуація складається не найкращим чином, кошти на виплату кредиту відсутні, відсотки зростають, штрафні санкції нараховуються, відповідно боржник впадає у паніку. При виникненні будь якого роду питань щодо сплати боргу Ви можете звернутися за професійною порадою та отримати детальну інструкцію щодо погашення боргу в ТДВ «Інтер-Ріск Україна"
Не затягувати з пошуком вирішення боргової проблеми
Не варто чекати, що проблеми зі сплати кредиту вирішяться самі собою, банк збанкрутує і зникне з фінансового ринку України, а ваш борг буде прощений. Що б не сталося в результаті процедури банкрутства та ліквідації банку, - завжди знайдеться правонаступник, якому перейде право вимоги боргу. Борги доведеться повернути в будь-якому випадку - і не тільки з відсотками, а й зі сплатою штрафних санкцій.
Використовувати можливість реструктуризації боргу
У більшості випадків є можливість зміни умов і термінів повернення боргу за взаємною домовленістю сторін
Єдине, що Вам потрібно знати - це як і з ким вести переговори. ТДВ «Інтер-Ріск Україна» виступає посередником між позичальником та кредитором. Якщо борг вже передано в роботу ТДВ «Інтер-Ріск Україна», то обговорювати можливість реструктуризації, пролонгації кредитного договору потрібно буде з кредитною установою через спеціаліста нашої компанії.
Добровільний продаж заставного майна
Після винесення судом рішення про звернення стягнення на заставне майно, кредитором оголошуються прилюдні торги на придбання такого майна.. При добровільній реалізації заставного майна Ви зможете уникнути судових тяжб та матимете можливість самостійно знайти покупця, домовитись про ціну, та швидше виконати боргові зобов’язання перед кредитором.
Бути відкритими до діалогу з кредитором
Йти на діалог з ТДВ «Інтер-Ріск Україна» - це розумніше, аніж уникати такого спілкування взагалі. Ви не повинні ігнорувати повідомлення про наявну у Вас заборгованість або намагатися ухилитись від будь-якого контакту з кредитором. Поспілкуйтесь із спеціалістом нашої Компанії принаймні один раз, щоб отримати більш детальну інформацію та обговорити шляхи врегулювання ситуації, що склалась.
Ми допоможемо Вам почати життя з нового аркушу, і що найголовніше - без боргу!
Ретельно планувати свій бюджет
Ця цілком банальна порада насправді здатна допомогти Вам в управлінні Вашими фінансами та швидше попрощатись із борговою ямою. Почніть ретельно планувати свій бюджет та знаходити додаткові кошти для внесення платежів, що в подальшому призведе до повного погашення боргу.